Bazénové TEPELNÉ ČERPADLO HP 1000 GREEN COMPACT ( 9.2 kW), R32

Kód: 853
Neohodnotené
Značka: Microwell
€1 908 €1 590 bez DPH
Na externom sklade expedícia 24-48 hodín

Rad bazénových tepelných čerpadiel MICROWELL HP funguje na princípe obnoviteľnej energie a je určený na nepretržité a stabilné vykurovanie alebo
chladenie vody v akomkoľvek bazéne. Ich mimoriadna účinnosť, nízky vplyv na životné prostredie a nízke náklady sú výsledkom špičkovej technológie, ktorá ich
kladie na popredné miesto priemyslu.

Tepelné čerpadlo (vrátane 4-cestného ventilu a EEV), užívateľský manuál

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatické chladenie / kúrenie • Fixná rýchlosť ventilátora • Rozmrazovanie je ŠTANDARD • Nové ekologické chladivo R32 • K dispozícii v prevedení COMPACT a SPLIT. 

ŠTANDARDNÉ VYBAVENIE: • Tepelné čerpadlo MICROWELL HP • Ovládanie obehového čerpadla • microCOMPRESSOR+ • microECONOMY+ • Užívateľská príručka príslušenstvo: • Winter modul • Protimrazovaná ochrana výmenníka tepla • Odmrazovanie zásobníka kondenzátu • Umiestnenie ovládania • Hydro kit • Split model - voliteľná dĺžka pripojenia • Ochranný kryt

Objem bazéna ( zakrytý/nezakrytý ) :45/30 m3, typ ON/OFF, tepelný výkon (A27/W27/RH80% ) 9.2 kW, el. príkon 1.4 kW, COP 6.1, prevádzková teplota : -15 ... +60;C

odporúčaný prietok vody 4 m3/hod, titán v tep. výmenníku 

A - teplota vzduchu W - teplota vody
RH - merané pri 35% - 63% - 80% relatívnej miere vlhkosti

Rozmer 910x620x360 mm, Hmotnosť : 39 kg 

Bazénové tepelné čerpadlo Microwell HP 1000 GREEN LINE R32

Tepelné čerpadlo pracuje na termodynamickom princípe, ktorý sa považuje za jeden z energeticky najúčinnejších systémov na ohrev, alebo chladenie vody. Tepelné čerpadlá MICROWELL sú schopné extrahovať teplo prítomné v okolitom ovzduší, pri čom ho upravené sprevádza do vody v bazéne, čím zabezpečia maximálny výkon s efektívnosťou, ktorá zostáva na trhu neprekonateľná.

Bazénové tepelné čerpadlá Microwell sú určené pre vykurovanie alebo chladenie vody v bazénoch a vírivkách pri minimálnych prevádzkových nákladoch.

HP 1000 Green Line je výkonné tepelné čerpadlo určené pre bazény 40mvody (pri bazénovom prekrytím) a do 30m3 vody (bez bazénového prekrytia).

 • Automatické chladenie/kúrenie
 • Fixná rýchlosť ventilátora
 • Rozmrazovanie je štandard
 • Nové ekologické chladivo

Štandardné vybavenie:

 • Tepelné čerpadlo MICROWELL HP
 • Ovládanie obehového čerpadla
 • MicroCOMPRESSOR+
 • MicroECONOMY+
 • UltraQUIET+
 • AntiVIBRATION+
 • AntiFREEZE+
 • EasyINSTALL+
 • Používateľská príručka

Príslušenstvo:

 • Smart WIFI control
 • Winter modul
 • Protimrazová ochrana výmenníka tepla
 • Odmrazovanie zásobníku kondenzátu
 • Ochranný kryt

HP 1000 Green line môže poskytnúť až 9,8kW vykurovania pri typických prímorských podmienkach teploty vzduchu 26°C a vlhkosti vzduchu 80%. Pri typických vnútrozemských podmienkach teploty vzduchu 26 °C, teploty vody 26°C a vlhkosti vzduchu 63% tepelné čerpadlo poskytuje 8,2kW. V suchých podmienkach s vlhkosťou 35% dosiahne čerpadlo vykurovací výkon nad 7,8kW.

Ohrievajte a chlaďte vodu s jedným zariadením.

Tepelné čerpadlo HP 1000 Green line je určené na vykurovanie i chladenie. Ovládanie je veľmi jednoduché, keď nastavíte požadovanú teplotu vody, tepelné čerpadlo vodu automaticky zohreje alebo ochladí, aby sa udržala požadovaná teplota. HP 1000 Green line poskytuje až 6,8kW chladiaceho výkonu.

Vysoko účinné ekologické chladivo

Záleží nám na znížení dopadov globálneho otepľovania a poškodenia ozónovej vrstvy. Pri vývoji našich tepelných čerpadiel myslíme ekologicky. Množstvo použitého chladiva R32 je v porovnaní s chladivom R410A podstatne nižšie. V dôsledku toho dochádza k zníženiu negatívneho vplyvu na ozónovú vrstvu Zeme. Preto Microwell vyvinul nový rad bazénových čerpadiel GREEN R32 LINE, pracujúcich na báze ekologického chladiva R32 s vyššou účinnosťou.

Vysoká účinnosť

Bazénové tepelné čerpadlo je navrhnuté tak, aby kompenzovalo vyššie investičné náklady vďaka veľmi nízkym prevádzkovým nákladom, v porovnaní s elektrickým alebo plynovým ohrievačom. Tepelné čerpadlá Microwell sú navrhnuté tak, aby dosahovali maximálnu účinnosť až do COP 7. Efektívnosť tepelného čerpadla, sa dá vyjadriť, ako pomer medzi spotrebou energie (energia, ktorú zaplatíte) a skutočným výhrevným alebo chladiacim výkonom (energia, ktorú dostanete). Pri elektrickom ohrievači je pomer 1:1, tj. to čo spotrebujete a zaplatíte, dostanete vo forme tepla. Plynové ohrievače môžu dosiahnuť účinnosť 1:3. Tepelné čerpadlo COP 7 znamená, že zaplatíte za 1 kWh a dostanete 7 kWh energie. V režime chladenia poskytuje tepelné čerpadlo pevný pomer 4. Výhodou tepelného čerpadla je to, že je nezávislé od slnečného svitu, dňa alebo noci a počasia. V súčasnosti je tepelné čerpadlo najefektívnejším spôsobom úpravy vody v bazénoch alebo vírivkách. 

Ako funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo Microwell HP 1000 Green Line dokáže extrahovať teplo/chlad, ktoré sa vyskytuje v okolitom prostredí, a preniesť ho do vody v bazéne. Ak si vezmete chladničku, vytvára chlad v chladničke a teplo uvoľňuje zozadu. Tepelné čerpadlo berie teplo (energiu alebo kalorie) z okolitého vzduchu a presúva ho do vody. Okolitý vzduch sa v procese ochladzuje. Pri práci v režime chladenia preteká nadmerné teplo z vody do okolitého vzduchu. Čím vyššia je pri vykurovaní teplota okolitého vzduchu, tým viac voľnej energie môže tepelné čerpadlo vyextrahovať a pracovať tak s vysokou účinnosťou. Pri výhodných podmienkach platia používatelia tepelných Microwell menej ako 15% tepla, čo znamená, že až 85% tepla je zadarmo. Tepelné čerpadlo Microwell využíva v súčasnosti najšetrnejší chladiaci prostriedok R410A.

Tepelné čerpadlá Microwell sa predávajú v celej sieti profesionálnych predajcov so silnou technickou podporou. Distribútori radi prevezmú akúkoľvek vašu predpredajnú a popredajnú technickú záležitosť.

HP 1000 Green Line je vybavené unikátnou funkciou Microwellu microECONOMY+, ktorá ponúka najekonomickejšiu kontrolu obehového čerpadla. Tepelné čerpadlá Microwell môžu byť pripojené k existujúcemu vodnému systému (filtrácia) alebo môžu mať samostatné cirkulačné čerpadlo. Bazénové tepelné čerpadlo vyžaduje nepretržitý tok vody na jej ohrev alebo chladenie. HP 1000 Green Line informuje cirkulačné čerpadlo, kedy musí tepelné čerpadlo ohrievať alebo chladiť. Cirkulácia je podľa tejto žiadosti zapnutá alebo vypnutá. Microwell používa špeciálne navrhnutý softvér, ktorý berie vzorky vody a tiež môže celý systém zaviesť do režimu spánku počas doby, kedy nie je potrebné vykurovanie alebo chladenie. To šetrí energiu a vedie k nižším prevádzkovým nákladom bazénu.

Celoročné vykurovanie

HP 1000 Green line je tiež určený na celoročné vykurovanie, obzvlásť v zime a tým Vám umožní i kúpanie v zime. Typická zima môže mať teploty vzduchu až -15°C. Tepelné čerpadlo musí byť preto chránené proti možnému poškodeniu mrazom a vybavené systémami, ktoré udržiavajú výkon tepelného čerpadla na požadovanej úrovni.

Dlhá životnosť

Bazénové tepelné čerpadlá Microwell sú navrhnuté pre 15 ale i viac rokov životnosti. Výrobok vyžaduje minimálnu údržbu. Stačí len zabezpečiť čistotu vzduchového výmenníka od listov, prachu a iných častíc.

Titanium

Množstvo titánu je veľmi dôležité pre výkon bazénového tepelného čerpadla. Množstvo hovorí o skutočnej ploche na ktorej prichádza k prenosu tepla, t.j. výkonu a efektivity každého tepelného čerpadla. Spoločnosť Microwell hrdo využíva o 40% viac titánu v tepelných čerpadlách. To maximalizuje výkon a efektivitu COP & EER, ktorá je ďaleko pred ostatnými. HP 1000 Green line používa 0,42m2 titánu, zatiaľ čo iné používajú menej ako 0,25m2.

Tepelné čerpadlo Microwell je len 1045 mm vysoké a 440 mm hlboké. To šetrí priestor a nezavadzia na záhrade.

Microwell HP 1000 Green line spotrebuje v priemere 1,29 kW, pri kúrení na 14,4 kW (teplota vzduchu 26°C, teplota vody 26°C, relatívna vlhkosť 63%) pri 37 dB (A) len potvrdzuje, ako dobre sú navrhnuté a vyrábané naše čerpadlá.

Ovládanie

Tepelné čerpadlo je riadené vstavaným digitálnym panelom. Tento panel môže byť nainštalovaný kdekoľvek v okolí bazéna, v dome či technickej miestnosti, tak ako bolo ovládanie tepelného čerpadla pre Vás čo najpohodlnejšie.

Ďalšie funkcie

Spoločnosť Microwell sa neustále zameriava na požiadavky a želania zákazníkov. Každé tepelné čerpadlo je vybavené špeciálnymi vlastnosťami tepelných čerpadiel Microwell.

AntiVIBRATION+ ponúka špeciálnu sadu montážnych silent blokov eliminujúcich nadmerné vibrácie a hluk.

MicroECONOMY+ ponúka najhospodárnejšiu kontrolu cirkulačného čerpadla.

AntiFREEZE+ ponúka nepretržitú ochranu proti zamrznutiu tepelného čerpadla.

Modul WINTER umožňuje čerpadlu pracovať až do -15°C teploty okolitého vzduchu.

Odmrazovač vaničky kondenzátu a ochrana proti zamrznutiu výmenníka tepla je kompletný zimný balík a umožňuje prevádzku aý do -15°C teploty okolitého vzduchu.

Dodatočné parametre

Kategória: Bazénové tepelné čerpadla
Záruka: 2 roky
Objem bazéna zakrytý /nezakrytý: 45/30 m3
Výkon chladenie: 4,9 kW
Výkon kúrenie: 9,2 kW
Typ: HP1000 GREEN COMPACT